R E K L A M A

HTC U11 w naszych rękach - polska premiera, wersja, cena

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz
HTC U11
HTC U11
fot. J.Filipowicz/mGSM.pl

HTC U11 miał dziś nie tylko światową, ale również polską premierę. Adam zdał już obszerną bezpośrednią relację z Tajwanu, dlatego nie będę zanudzał, tylko podam kilka istotnych szczegółów dotyczących Polski.

Polska premiera miała miejsce w Warszawie, w męskim salonie fryzjerskim. Nie żartuję. Szczegółowo zaprezentowano smartfona, wraz z najważniejszymi innowacjami. Pozwólcie, że przypomnę:

  • HTC Edge Sense - interakcja poprzez ściskanie HTC U11. Pozawala na wywołanie nie jednej, ale kilku logicznie połączonych opcji, np.: krótkie ściśnięcie - wywołanie aparatu, drugie krótkie ściśnięcie - zrobienie zdjęcia; dłuższe ściśnięcie w aplikacji aparatu - zmiana aparatu przedni-tylny. Fajna i przemyślana opcja.
  • Design inspirowany żywiołem wody - zaokrąglone rogi, symetria, ładnie błyszczące obudowy (biała opalizuje).
  • HTC USonic - słuchawki HTC dodawane do HTC U11, wyposażone także w funkcję Active Noise Cancellation; na papierze specyfikacja wygląda obiecująco - powinny oferować niezłą jakość dźwięku.
  • Aparaty wyróżnione w niezależnym rankingu jako najlepsze aparaty w smartfonach - jak dostaniemy urządzenie w ręce, będziemy mogli powiedzieć coś więcej.
  • HTC Sense Companion, Google Assistant oraz Amazon Alexa - dla każdego coś, co lubi.

Ale to wszystko już wiecie, podobnie jak to, że HTC U11 nie ma gniazda jack i występuje w 5 kolorach oraz 2 wersjach z pamięcią 64 GB flash + 4 GB RAM i 128 GB flash + 6 GB RAM. Nie wiecie natomiast, że do Polski trafi ta pierwsza w cenie wolnorynkowej 3249 zł. Tanio nie jest. Producent na osłodę dorzuca do zestawu wspomniane wyżej słuchawki z gniazdem micro-USB i dodatkowo przejściówkę micro-USB --- jack 3,5 mm, która jest jednocześnie przetwornikiem analogowo-cyfrowym. Dla tych, którzy wolą własne słuchawki - jak znalazł.

HTC U11 trafi do wszystkich 4 głównych polskich operatorów; powinien już dziś, w przedsprzedaży. Warto trzymać rękę na pulsie, bo w przedsprzedaży będą dodatkowe atrakcje. Kupić będzie można każdy z 5 kolorów - przynajmniej na wolnym rynku, bo operatorzy przywiązani są jednak do barw klasycznych.

Materiał własny; czytane: 5358 razy.

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
33,3% 
 0,0% 
 66,7% 
jendrus
Myślę,że warto zmienić Mate S na tego HTC. Jest to absolutny top jeśli mowa o specyfikacji.
.internetdsl.tpnet.pl | 17 maj 2017, 13:05
Artur
Jeżeli mogę zadać pytanie ... to z czego, lub czym pokryty jest czytnik linii papilarnych? W HTC 10 jest to plastik, który z czasem delikatnie się wyciera, a jak to ma miejsce w HTC U11? Też plastik? A może szkło lub ceramika?

Pozdrawiam :)
.internetdsl.tpnet.pl | 17 maj 2017, 09:05

Lucjan
Wprawne oko dostrzega Mate S w odbiciu (choć mogę się mylić) ;) Czy autor wpisu polecałby przesiadkę na HTC? Z jakich powodów w szczególności? Czy istnienie tej firmy w dobie dzisiejszych technologicznych rekinów ma jeszcze sens? Tym bardziej, że kwotę jaką sobie życzą za ten model mogę z czystym sumieniem uznać za szaloną.
Bardzo wprawne oko :) Tak, to jest bardzo wysoka kwota. Zbyt krótko miałem smartfon w ręce, by powiedzieć coś z całą pewnością. Mogę napisać jedynie, że robi bardzo dobre wrażenie. Egzemplarze sprowadzone przez polski oddział z różnymi perturbacjami na swoją premierę nie są jeszcze wersjami sprzedażowymi (np. chiński soft). Na razie wysoka cena jest jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić; IMHO zakup ma sens jedynie z dodatkowymi bonusami operatorskimi w przedsprzedażach. Chciałbym zrobić nim kilka zdjęć (ze względu na wysokie noty aparatu), przyjrzeć się bliżej. Projekt całości robi wrażenie; bardzo podoba mi się widoczna na zdjęciach biała wersja (właściwie perłowa). Mam zbyt mało danych, by radzić przesiadkę. Zwracanie uwagi na markę nie do końca ma sens - warto moim zdaniem oceniać samo urządzenie - wszak nie związujemy się na szczęście z marką na całe życie :) Pozdrawiam. (jf)
.28.49.228.iwacom.net.pl | 16 maj 2017, 18:05