R E K L A M A

Nokia nie miała ramek już 3 lata temu. I to w low-endzie!

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Nokia id326-3
Nokia id326-3
fot. TaoBao via TheWinCentral

Wyświetlacze z wąską ramką to ostatni krzyk smartfonowej mody. A co powiecie na to, że Nokia szykowała bezramkowy telefon już ponad 3 lata temu? W dodatku - miał to być model z niższej półki!

Jak wiemy, Microsoft z wolna ogranicza wsparcie dla starszych smartfonów Lumia, a nowych - raczej już nie będzie. Wygląda to na powolny zmierzch platformy Windows w smartfonach - a tymczasem, kilka lat temu, Lumia mogła namieszać na rynku. Jeszcze jako Nokia...

W chińskim serwisie handlowym TaoBao pojawiła się oferta sprzedaży nieznanego dotąd i nigdy nie wprowadzonego na rynek modelu Nokii, noszącego oznaczenie id326-3. Według załączonych zdjęć, Nokia id326-3 miała system Windows 8.1 oraz czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 - miała być zatem modelem z niskiej półki cenowej. Uwieczniona na zdjęciu aplikacja aparatu wskazuje, że główna kamera nie miała nawet diody LED, a przedniego aparatu - nie było w ogóle! Była za to wyjmowana bateria...

Wystarczy jeden rzut oka na zdjęcie, by wiedzieć, dlaczego zabrakło przedniej kamerki. Powodem jest... bezramkowy ekran! W 2013 roku! To, czym obecnie się tak ekscytujemy, Nokia miała już dobre 3 lata temu i to nawet nie we flagowcu. Oczywiście, zaraz powiecie, że ramka jednak jest... Ale i Mi Mix ją ma, jeśli się dobrze przyjrzeć ;)

Na podstawie informacji TheWinCentral; czytane: 9229 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
HeloMoto
2017 rok zamyka juz historie mobilnego windowsa i smartfonow lumia bo nawet w Barcelonie ich nie bylo co jest swego rodzaju wyznacznikiem obecnosci na rynku mobilnych urzadzen przynajmniej tych liczacych sie graczy. Szkoda, najpierw BlackBerry zniknol w zeszlym roku a w tym znika na naszych oczach Mobilny Windows. Pozostaje IOS i Android co i tak dla wielu oznacza brak wyboru z powodow pulapu cenowego IOSa.
.play-internet.pl | 20 kwi 2017, 12:04