Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 294 marek  |  14 740 telefonów  |  192 187 opinii  |  1 054 testy  |  3 433 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

17.03.2017

HTC sprzedaje fabrykę i szykuje nowy model

Lakoniczna zapowiedź HTC z Facebooka
Lakoniczna zapowiedź HTC z Facebooka

Pogrążona w kryzysie firma HTC sprzedaje jedną ze swych fabryk, by uzyskać środki na rozwój technologii VR, ale nie porzuca tworzenia nowych smartfonów. Kolejny jest już blisko.


Zrzucanie balastu

Pomimo dobrych wyników sprzedaży gogli VR HTC Vive, sytuacja finansowa firmy HTC wciąż pozostaje nie najlepsza. By uzyskać więcej środków na inwestycje związane z VR, HTC pozbywa się jednej ze swych fabryk - w Szanghaju. Szacunkowa wartość zakładu to 91 mln dolarów. Środki uzyskane ze sprzedaży fabryki będą przeznaczone na rozwój VR, a sprzedaż zakładu nie powinna zmienić mocy produkcyjnych koncernu. Fabryka w Szanghaju produkowała smartfony na rynek chiński i właściwie od 2013 roku - ze względu na malejący popyt - stałą bezczynnie.


Test nowej formuły produkcji?

Sprzedaż fabryki nie oznacza, że smartfonów HTC będzie coraz mniej. Wręcz przeciwnie, niebawem pojawi się kolejny. Kilka dni temu pojawiła się zapowiedź, że nowy model zostanie pokazany z początkiem wiosny. Leakster LlabTooFeR, "specjalizujący się" w przeciekach z HTC donosi, że nowy model ma należeć do serii Desire i będzie produkowany przez niezależną, zewnętrzną firmę. Urządzenie o kodowej nazwie A37 ma korzystać z procesora MediaTek i prawdopodobnie otrzyma nazwę HTC Desire 650 Dual SIM. Z dotychczasowym Desire 650 łączyć je ma wyłącznie nazwa. Telefon ma powstawać wyłącznie w wersji DualSIM i korzystać z nowego interfejsu Sense 8.3, który będzie się nieco różnił od standardowego Sense, który znajdujemy w "natywnych" smartfonach HTC.

Na podstawie informacji LlabTooFeR i Focustaiwan; czytane: 2136 razy.

Autor:
Adam Łukowski

Inne Aktualności

R E K L A M A
Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

Dodaj swoją opinię!

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu