Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 298 marek  |  14 852 telefony  |  193 099 opinii  |  1 062 testy  |  4 869 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

17.02.2017

iPhone 8 z dodatkowym panelem wyświetlacza?

Porównanie rozmiarów wyświetlaczy iPhone
Porównanie rozmiarów wyświetlaczy iPhone

Powracamy do pogłosek o braku klawisza "home" w iPhone 8. Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że wyświetlacz zajmie cały przód telefonu, a w jego dolnej części pojawi się dotykowy panel skrótów.


Klawisz zniknie

Ming-Chi Kuo słynie z wyjątkowo trafnych przewidywań dotyczących urządzeń Apple, można go zatem uważać za wiarygodne źródło informacji. Tym razem twierdzi, że nowy iPhone nie będzie miał charakterystycznego klawisza na przednim panelu, a ten zostanie w całości zajęty przez duży wyświetlacz.


Znikną też ramki

Według Ming-Chi Kuo, w iPhone 8 zostaną całkowicie wyeliminowane ramki wokół ekranu, który, rozciągnięty na cały przód telefonu, będzie miał przekątną 5,8 cala. Usunięcie ramek sprawi, że nowy iPhone z 5,8-calowym ekranem będzie miał wymiary zbliżone do poprzednich generacji z ekranami 4,7-calowymi.


Dodatkowy panel dotykowy

To jednak nie wszystko. Ekran o rozdzielczości 2800x1242 px zostanie podzielony na strefy. Powierzchnia robocza będzie miała przekątną 5,1 cala i rozdzielczość 2436x1125 px, zaś reszta wyświetlacza zostanie zagospodarowana przez konfigurowalny panel dotykowy. Możliwe, że pojawią się na nim skróty lub że będzie on pełnił rolę dodatkowego touchpadu.


Nowy typ zabezpieczenia?

Z powiększeniem ekranu i eliminacją przycisku wiąże się... brak skanera linii papilarnych. Jego rolę przejmie skaner tęczówki lub układ rozpoznawania twarzy, mówi się także o możliwości wbudowania skanera papilarnego w wyświetlacz, gdyż - jak wiemy - Apple pracuje nad takim rozwiązaniem. W tym momencie plotka o cenie sięgającej tysiąca dolarów również nabiera rumieńców. Tak nowatorski telefon nie będzie mógł być tani.

Na podstawie informacji MacRumors; czytane: 5157 razy.

Autor:
Adam Łukowski

Inne Aktualności

R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3

Thumb Up

33,3% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 66,7% 

lololo
na policje można dzwonić bez odblokowywania telefonu.... to są numery alarmowe
.centertel.pl | 18 lut 2017, 00:02
ludwiczek
Jak odblokowujesz odciskiem czy rozpoznawaniem twarzy, to oprócz tego masz jeszcze możliwość odblokowania kodem albo wzorem. Czyli przykład - mam mokre ręce i czujnik nie rozpoznaje odcisku - wpisuję kod i telefon odblokowany. Swoją drogą, żeby wybrać numer alarmowy nie trzeba odblokowywać ekranu :)
.in.net.pl | 17 lut 2017, 15:02
Adameck
Dajcie spokój, obiją Ci pysk na imprezie, będziesz chciał zadzwonić po policję to telefon się nie odblokuje, bo nie rozpozna pokiereszowanej twarzy :)
.protonet.pl | 17 lut 2017, 14:02
Wszystkich opinii: 3

Thumb Up

33,3% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 66,7% 

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu