R E K L A M A

Archos wyprodukuje tablety... Kodaka

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. AndroidPolice

Właściciel marki Kodak próbuje swych sił na rynku mobilnym. Smartfony tej marku - w tym ostatni model Ektra - przeszły bez echa, czas zatem na tablety. Będą oferowane w Europie, a wyprodukuje je francuski Archos.


Pierwsza zapowiedź

Poza przeglądaniem zdjęć i ich prostą obróbką, nie widzę dla tabletów zastosowania w dziedzinie fotografii. Kodak ma jednak inne zdanie i zamierza wprowadzić na europejski rynek tablety, firmowane swym logo. Mają one stanowić połączenie elegancji z technologią i zostaną wyposażone w preinstalowane aplikacje związane z fotografią. Nie sprecyzowano jednak, jakie.


8 megapikseli i aplikacje

Logo Kodaka na obudowie zobowiązuje, urządzenia będą zatem wyposażone także w aparat fotograficzny. Będzie 8-megapikselowy, co w przypadku smartfonów nie robi wrażenia, ale wśród tabletów - jest już mocną propozycją. Zresztą - megapiksele to nie wszystko, liczy się przede wszystkim optyka aparatu i jego oprogramowanie, w czym upatruję dużej szansy dla Kodaka. Jeśli zadbają o software - urządzenie może trafić w gust miłośników fotografii. Może nie jako aparat, ale jako wygodne narzędzie do fotoedycji.


Wszystko w rękach Archosa

Europejską licencję na użycie logo Kodak na tabletach otrzymała francuska firma Archos. Wybrano ją ze względu na doświadczenie na rynku tabletów. Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące samych produktów, ale z pewnością niebawem o nich usłyszymy. Znane logo z pewnością może pomóc przy promocji - ale jak pokazuje przykład smartfonów Kodaka - wiele zależy od samego sprzętu oraz jego ceny.

Na podstawie informacji Androidpolice; czytane: 1523 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!