R E K L A M A

Huawei opracowuje własnego asystenta głosowego

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Siedziba Huawei w Shenzen. Tu ponoć powstaje asystent głosowy
Siedziba Huawei w Shenzen. Tu ponoć powstaje asystent głosowy
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Huawei goni dwójkę liderów rynku smartfonów. Walka jest zacięta, a kolejnym orężem ma w niej być asystent głosowy. Huawei zamierza go stworzyć.


Konkurencja wymusza inwestycje

Swojego asystenta głosowego ma już Apple, Samsung niebawem zaprezentuje swego Bixby, Huawei nie może zatem zostawać w tyle. Według raportu Bloomberga, nad głosowym asystentem Huaweia pracuje już w Shenzen 100-osobowy zespół. Warto również przypomnieć, że w ramach prac nad sztuczną inteligencją, Huawei współfinansuje prace na Uniwersytecie w Berkley. Zatem z pewnością coś "jest na rzeczy".


Chiny - wielka szansa

Wprowadzenie przez Huaweia własnego asystenta głosowego może mieć głęboki sens. Wystarczy, że zostanie wdrożona obsługa języków nieobecnych w innych asystentach. W modelu Mate 9 sprzedawanym w USA jest obecny asystent Alexa - ale wiele innych rynków wciąż pozostaje niezagospodarowanych. Wymieńmy chociażby Chiny. Już ten jeden kraj wystarczy, by asystent Huaweia dołączył do czołówki. A jeśli dołożone zostaną jeszcze inne języki, traktowane po macoszemu przez pozostałych producentów? Może być hit. Ciekawe, czy doczekamy chwili, gdy jakiś cyfrowy asystent przemówi po polsku? Może będzie to właśnie ten od Huawei? Ech, rozmarzyłem się...

Na podstawie informacji Bloomberg; czytane: 2290 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!