Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 293 marek  |  14 529 telefonów  |  190 898 opinii  |  1 049 testów  |  4 779 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

17.02.2017

Huawei opracowuje własnego asystenta głosowego

Siedziba Huawei w Shenzen. Tu ponoć powstaje asystent głosowy
Siedziba Huawei w Shenzen. Tu ponoć powstaje asystent głosowy

Huawei goni dwójkę liderów rynku smartfonów. Walka jest zacięta, a kolejnym orężem ma w niej być asystent głosowy. Huawei zamierza go stworzyć.


Konkurencja wymusza inwestycje

Swojego asystenta głosowego ma już Apple, Samsung niebawem zaprezentuje swego Bixby, Huawei nie może zatem zostawać w tyle. Według raportu Bloomberga, nad głosowym asystentem Huaweia pracuje już w Shenzen 100-osobowy zespół. Warto również przypomnieć, że w ramach prac nad sztuczną inteligencją, Huawei współfinansuje prace na Uniwersytecie w Berkley. Zatem z pewnością coś "jest na rzeczy".


Chiny - wielka szansa

Wprowadzenie przez Huaweia własnego asystenta głosowego może mieć głęboki sens. Wystarczy, że zostanie wdrożona obsługa języków nieobecnych w innych asystentach. W modelu Mate 9 sprzedawanym w USA jest obecny asystent Alexa - ale wiele innych rynków wciąż pozostaje niezagospodarowanych. Wymieńmy chociażby Chiny. Już ten jeden kraj wystarczy, by asystent Huaweia dołączył do czołówki. A jeśli dołożone zostaną jeszcze inne języki, traktowane po macoszemu przez pozostałych producentów? Może być hit. Ciekawe, czy doczekamy chwili, gdy jakiś cyfrowy asystent przemówi po polsku? Może będzie to właśnie ten od Huawei? Ech, rozmarzyłem się...

Na podstawie informacji Bloomberg; czytane: 1551 razy.

Autor:
Adam Łukowski

Inne Aktualności

R E K L A M A
Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

Dodaj swoją opinię!

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu