R E K L A M A

CES: Huawei P9 Lite 2017: nowa, ulepszona wersja

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Huawei P9 Lite 2017
Huawei P9 Lite 2017
fot. Fast Studio 6 via YouTube

Bez większego rozgłosu, Huawei zaprezentował podczas CES nową wersję smartfonu P9 Lite. Model Huawei P9 Lite 2017 ma odświeżony wygląd oraz nieco zmienioną specyfikację.

Z komunikatu prasowego Huawei nie dowiadujemy się zbyt wiele o P9 Lite 2017. Firma zapowiada nowy model do dystrybucji w krajach Ameryki Łacińskiej i Południowej, ale w informacji prasowej pisze głównie o innym smartfonie - Nova. Modelowi Huawei P9 Lite 2017 poświęcono zaledwie jeden akapit. Huawei informuje, że obudowa nowej wersji P9 Lite otrzymała zmienioną stylizację. Telefon ma teraz przód i tył pokryty wypukłym szkłem 2,5D i jest zdecydowanie elegantszy od pierwowzoru.

Jeszcze istotniejszą zmianą jest zastąpienie procesora Kirin 650 nową jednostką, Kirinem 655, taktowanym do 2 GHz. Procesor jest wspomagany przez 3 GB pamięci operacyjnej, telefon otrzymał ponadto okrągły skaner linii papilarnych oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Huawei P9 Lite 2017 pracuje pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.0 Wyposażenie uzupełnia 12-megapikselowy aparat fotograficzny z obiektywem o jasności f/2.0 w towarzystwie 8-megapikselowej kamery przedniej. 5,2-calowy ekran ma rozdzielczość Full HD. Na razie nie wiadomo, czy model ten zawita również do Europy, ale pojawiają się informacje, że może być oferowany pod marką Honor z większą pamięcią - 4+32 GB. Cenę szacuje się na ok. 250 euro.

Na podstawie informacji Huawei i Fast Studio 6; czytane: 7692 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!