R E K L A M A

Maxcom: polski rodzynek na MWC

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Czwartego dnia targów MWC udało mi się wreszcie znaleźć polski akcent. W jednej z dalszych hal natknąłem się na stoisko śląskiej firmy MaxCom. Ekspozycja tego producenta obejmowała telefony dla seniorów - segment tej jest reprezentowany w Barcelonie dość licznie...

Obiektywnie oceniając, ekspozycja MaxCom'a, choć dość skromnie zaaranżowana, na tle konkurencji wygląda nieźle. Na stoisku było sporo modeli, żadnych atrap (plaga chińskich stoisk), zaś obsługa udzielała rzeczowych i wyczerpujących informacji. Poza znanymi już modelami (m.in. MM460, MM560 czy MM850), polska firma przedstawiała też nowość: MM715BB. Telefon ten wyposażony został w kolorowy, 1,8-calowy wyświetlacz oraz klawiaturę z dużymi przyciskami, wykonaną z tworzywa imitującego metal.


Komórki MaxCom Komórki MaxCom
Komórki MaxCom
fot: mGSM

Na liście wyposażenia znajdujemy radio FM działające bez słuchawek - anteny, szybkie wybieranie, gniazdo microSD i aparat VGA. Jest też latarka LED i klawisz alarmowy. Innowacją MaxComa jest "przedłużenie" owego klawisza. Firma oferuje specjalną bransoletkę, którą senior zakłada na nadgarstek. Zamontowano w niej dodatkowy klawisz alarmowy, łączący się bezprzewodowo z telefonem. Po jego naciśnięciu komórka wysyła alarmowe SMS-y pod wskazane numery, a następnie próbuje się z nimi łączyć.


Komórki MaxCom Komórki MaxCom
Komórki MaxCom
fot: mGSM

Mam mieszane uczucia względem tego, czy powinienem cieszyć się z obecności polskiej firmy na MWC. Z jednej strony - bez wątpienia tak. Ale z drugiej... mówimy o importerze telefonów produkowanych w Chinach, zatem polska jest tu tylko marka i - mam nadzieję - pewna część myśli technicznej. Jednego jestem pewien - miło było usłyszeć w Barcelonie ojczystą mowę!

inf. wł.; czytane: 11581 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
maca
Powinniśmy cieszyć się ze wszystkiego co powiększa nasze skromne PKB.
.opera-mini.net | 28 lut 2013, 15:02