Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 298 marek  |  14 863 telefony  |  193 182 opinie  |  1 062 testy  |  4 365 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

28.02.2013

Maxcom: polski rodzynek na MWC

Czwartego dnia targów MWC udało mi się wreszcie znaleźć polski akcent. W jednej z dalszych hal natknąłem się na stoisko śląskiej firmy MaxCom. Ekspozycja tego producenta obejmowała telefony dla seniorów - segment tej jest reprezentowany w Barcelonie dość licznie...

Obiektywnie oceniając, ekspozycja MaxCom'a, choć dość skromnie zaaranżowana, na tle konkurencji wygląda nieźle. Na stoisku było sporo modeli, żadnych atrap (plaga chińskich stoisk), zaś obsługa udzielała rzeczowych i wyczerpujących informacji. Poza znanymi już modelami (m.in. MM460, MM560 czy MM850), polska firma przedstawiała też nowość: MM715BB. Telefon ten wyposażony został w kolorowy, 1,8-calowy wyświetlacz oraz klawiaturę z dużymi przyciskami, wykonaną z tworzywa imitującego metal.


Komórki MaxCom Komórki MaxCom
Komórki MaxCom
fot: mGSM

Na liście wyposażenia znajdujemy radio FM działające bez słuchawek - anteny, szybkie wybieranie, gniazdo microSD i aparat VGA. Jest też latarka LED i klawisz alarmowy. Innowacją MaxComa jest "przedłużenie" owego klawisza. Firma oferuje specjalną bransoletkę, którą senior zakłada na nadgarstek. Zamontowano w niej dodatkowy klawisz alarmowy, łączący się bezprzewodowo z telefonem. Po jego naciśnięciu komórka wysyła alarmowe SMS-y pod wskazane numery, a następnie próbuje się z nimi łączyć.


Komórki MaxCom Komórki MaxCom
Komórki MaxCom
fot: mGSM

Mam mieszane uczucia względem tego, czy powinienem cieszyć się z obecności polskiej firmy na MWC. Z jednej strony - bez wątpienia tak. Ale z drugiej... mówimy o importerze telefonów produkowanych w Chinach, zatem polska jest tu tylko marka i - mam nadzieję - pewna część myśli technicznej. Jednego jestem pewien - miło było usłyszeć w Barcelonie ojczystą mowę!

inf. wł.; czytane: 10074 razy.

Autor:
Adam Łukowski

Inne Aktualności

 • Jak próbowałem zarysować wyświetlacz iPhone'a

  Jak próbowałem zarysować wyświetlacz iPhone'a

  Widzieliśmy dzisiaj co dzieje się z wyświetlaczem telefonu, gdy potraktuje się go kawałkiem skały. Nie uwierzycie: nic się nie dzieje. Warunkiem jest wycięcie go ze sporej bryły szafirowego szkła. Gdybym sam nie próbował - nie uwierzyłbym.

  Piękne akcesoria Novero

  Piękne akcesoria Novero

  Podczas zwiedzania targów MWC, w jednej z ośmiu ogromnych hal zainteresowało nas stanowisko niemieckiej firmy Novero. Firma ta specjalizuje się m.in. w akcesoriach audio do telefonów...

 • Wiśnie kwitną w Barcelonie - stoisko NTT DoCoMo

  Wiśnie kwitną w Barcelonie - stoisko NTT DoCoMo

  Japońskie telefony niezbyt często można zobaczyć w Europie. Operator NTT DoCoMo, który zgarnął w Barcelonie nagrodę za najlepszy produkt sieciowy pokazał kilka ciekawych modeli i odmienny od europejskiego sposób ich promocji.

  Lenovo na MWC: trzy tablety i smartfon

  Lenovo na MWC: trzy tablety i smartfon

  W przedostatni dzień targów MWC uczestniczyliśmy w briefingu prasowym Lenovo, podczas którego mogliśmy zapoznać się z premierowymi modelami tej firmy. Były trzy nowe tablety i imponujący smartfon Ideaphone K900.

 • Chiński desant na Barcelonę

  Chiński desant na Barcelonę

  Podczas zwiedzania targów Mobile World Congress w jednej z ostatnich hal natknęliśmy się na zespół stoisk opatrzonych znakiem "welcome to China". Poza masą ruterów i rozwiązań infrastrukturalnych, kilka małych, lokalnych firm z okolic Shenzen prezentowało tam swoje wyroby.

  Paluszkowa komórka SpareOne

  Paluszkowa komórka SpareOne

  W ostatnim dniu barcelońskiej imprezy natknąłem się na niewielkie stoisko, na którym prezentowany był bardzo ciekawy telefon. Choć o SpareOne słyszeliśmy już równo rok temu (premiera na CES 2012), dopiero teraz miałem okazję wziąć go do ręki...

 • ZTE: Dziewczyny i smartfony

  ZTE: Dziewczyny i smartfony

  Na okazałe stoisko chińskiej firmy ZTE przyciągały przede wszystkim piękne hostessy. Wśród pięknych dziewczyn dostrzegłem jednak również smartfony i modemy. Zapraszam na wycieczkę po stoisku ZTE!

  Nieco statystyki z MWC 2013 w Barcelonie

  Nieco statystyki z MWC 2013 w Barcelonie

  4-dniowe targi dziś już się zakończyły. Stolica Katalonii będzie mogła odetchnąć po kilku dniach korków powodowanych przez taksówki z dziennikarzami i autobusy. Koniec targów nie oznacza jednak końca naszej relacji.

 • Gadżety Samsunga na pożegnanie MWC

  Gadżety Samsunga na pożegnanie MWC

  W ostatni dzień targów postanowiłem zajrzeć jeszcze raz na stoisko Samsunga. Odwiedzałem je wcześniej parokrotnie, ale wystawa była tak obszerna i zatłoczona, że nie sposób było zobaczyć wszystko dokładnie...

  Jolla i Sailfish OS

  Jolla i Sailfish OS

  Sailfish OS to system operacyjny dla urządzeń mobilnych będący następcą MeeGo. W Barcelonie, w niewielkim boksie pojawiła się firma Jolla, która zamierza reanimować zapomnianą platformę pod nową nazwą, a do tego dorzucić smartfona.

R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1

Thumb Up

100,0% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 0,0% 

maca
Powinniśmy cieszyć się ze wszystkiego co powiększa nasze skromne PKB.
.opera-mini.net | 28 lut 2013, 15:02
Wszystkich opinii: 1

Thumb Up

100,0% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 0,0% 

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu