Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 294 marek  |  14 740 telefonów  |  192 206 opinii  |  1 054 testy  |  4 673 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

28.12.2006

Wyświetlacze 480x800 dla telefonów komórkowych

Firma Hitachi Displays Ltd rozpoczęła masową produkcję wyświetlaczy o przekątnej 2,9" i rozdzielczości 480x800 dla telefonów komórkowych. Podzespoły będą produkowane w technologii IPS, która ma zapewniać szeroki kąt widzenia i wysoką jakość obrazu

Aż trudno sobie wyobrazić, że będzie teraz możliwe bezproblemowe oglądanie stron internetowych o rozmiarach 640x480 pikseli - rozdzielczości podstawowej dawniej dla monitorów komputerowych. Nowe panele mają zdetronizować dotychczasowe wyświetlacze pracujące w rozdzielczości QVGA (240x320), bo choć rozwiązanie IPS LCD bazuje na TFT LCD, to daje jednak znacznie większe możliwości.

Wyświetlacz IPS Hitachi
fot. Hitachi

Jako że nie ma róży bez kolców, również w przypadku produktu Hitachi wystepują pewne mankamenty nowej technologii. Jej obecną słabością jest znacznie większa niż w standardowych wyświetlaczach konsumpcja energii, a co za tym idzie - potrzeba wzmożonej pracy nad projektem nowych baterii. Na razie producent zdecydował się na ograniczenie poboru energii poprzez zmniejszenie intensywności podświetlenia i jednoczesne opracowanie specjalnej struktury pikseli - cokolwiek by to miało znaczyć daje nadzieję na mimo wszystko efektywną pracę ekranu.

Dla tych, którzy są spragnieni szczegółów technicznych: kąt widzenia zarówno w kierunku poziomym jak i pionowym wyświetlacza IPS LCD to 170 stopni; współczynnik kontrastu - 400:1; luminacja - 250 cd/m2.

Nie potrzeba wielkich zdolności prekognicyjnych, żeby przewidzieć iż wyświetlacze pojawią się prawdopodobnie najpierw w telefonach NTT DoCoMo. Do Europy też trafią. Może za rok do smartfonów, a za półtora, dwa - również do tańszych telefonów?

Na podstawie informacji serwisu Tech-On; czytane: 4724 razy.

Autor:
Jacek Filipowicz

Inne Aktualności

 • LG K850 na iF Product Design

  LG K850 na iF Product Design

  LG KE850 jest jednym z tych produktów, które zdobyły laur iF Product Design Award 2007. Próżno niestety na razie szukać szczegółowych informacji o specyfikacji telefonu, jednakże same zdjęcia wystarczą by poruszyć wyobraźnię i pobudzić nadzieje

  Onet.pl i P4 tworzą nowe standardy komunikacji

  Onet.pl i P4 tworzą nowe standardy komunikacji

  Portal internetowy Onet.pl razem z czwartym operatorem telefonii komórkowej P4 ogłaszają strategiczną współpracę w dziedzinie mobilnych multimediów.

 • Tańszy roaming i Internet w Orange

  Tańszy roaming i Internet w Orange

  Na okres świąteczno-noworoczny, Orange wprowadza dwie nowe promocje. Pierwsza dotyczy tańszych połączeń roamingowych z krajami, gdzie najczęściej spędzamy ferie zimowe. Druga skierowana jest natomiast dla klientów biznesowych, którzy zdecydują się na usługę mobilnego dostępu do Internetu Business Everywhere.

  Promocja Orange Go

  Promocja Orange Go

  Promocja! Dodatkowe 10 zł za 50 zł - za doładowanie w sieci Orange. Orange przygotował kolejną specjalną ofertę dla Użytkowników kont przedpłaconych Orange (Orange GO, pop, E-MIX).

 • Samsung Z720 <i>Ultra Edition 13.8</i> trafił do sklepów

  Samsung Z720 Ultra Edition 13.8 trafił do sklepów

  W sprzedaży znalazł się ultra-cienki model firmy Samsung: SGH-Z720. Grubość 13,8 milimetrów plasuje go na pierwszym miejscu wśród sliderów obsługujących HSDPA. Dzięki prędkości przesyłu danych 1,8 Mbps, znacznie przyjemniej oglądać choćby przesyłane strumieniowo filmy

  Konceptualny <i>Eclipse</i> jak zapalniczka

  Konceptualny Eclipse jak zapalniczka

  A przynajmniej przypomina ją rozmiarami, bo w działaniu zdaje się naśladować nóż sprężynowy. Gdyby rzeczywiście Eclipse trafił niedługo do produkcji, Motofone przestałby aż tak kusić niewielkimi rozmiarami i prostotą obsługi.

 • Mio A701 w Izraelu

  Mio A701 w Izraelu

  Firma Mitac do spółki z Orange wypuściły na rynek Izraela model telefonu Mio A701. Zaawansowane urządzenie skupia w sobie zarówno funkcjonalność PDA, jak i nawigatora GPS. To pierwszy przypadek współpracy firmy tajwańskiej z miejscowym operatorem.

  Mobiado Luminoso');return false;" '>Luksusowe i olśniewające <b><a href=Mobiado Luminoso" title="Luksusowe i olśniewające Mobiado Luminoso"/>

  Mobiado Luminoso" href='/pl/aktualnosci/233/Luksusowe-i-olsniewajace-<b><a-href="katalogmobiadoluminoso">Mobiado-Luminoso<a><b>.html' onClick="recordOutboundLink(this, 'NewsSliderThumb', 'Luksusowe i olśniewające Mobiado Luminoso');return false;" '>Luksusowe i olśniewające Mobiado Luminoso

  Lśni podwójnie, bo nie dosyć, że podświetlona została klawiatura, to również spód telefonu. Jeśli ktoś miałby skojarzenia dotyczące tuningowanego samochodu, byłyby one słuszne, ponieważ w efektownej obudowie tkwi prawdopodobnie doskonale znane wnętrze.

 • Pharos z GPS-em

  Pharos z GPS-em

  Pharos wypuścił wczoraj na rynek swój pierwszy smartfon z obsługą GPS. Urządzenie jest przeznaczone dla biznesmanów oraz dla tych, którzy sporo podróżują. Bogate opcje łączności bezprzewodowej, kamera 2Mpx i radio FM sprawiają, że Pharos może się okazać atrakcyjnym gadżetem

  Dwustronny wyświetlacz Samsunga

  Dwustronny wyświetlacz Samsunga

  Firma Samsung dokonała kolejnej innowacji w dziedzinie technologii wytwarzania wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Nowy panel LCD potrafi wyświetlać dwa niezależne obrazy, po jednym na każdej ze swych płaszczyzn.

R E K L A M A
Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

Dodaj swoją opinię!

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu