R E K L A M A

Dwukartowa, dwusystemowa i dwurdzeniowa MOTO XT882

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Motorola zaprezentowała nowy smartfon XT882, skonstruowany z myślą o ogromnym, chińskim rynku. Telefon ten jest pierwszym na świecie smartfonem obsługującym dwie karty SIM, systemy CDMA EV-DO/GSM oraz dysponującym dwurdzeniowym procesorem.

Motorolę XT882 wyposażono w procesor NVIDIA Tegra 2, którego każdy rdzeń taktowany jest zegarem 1GHz. Nie będzie zatem problemów z pracą wielowątkową, a zastosowanie systemu Android 2.3 Gingerbread z nakładką MOTOblur pozwoli użytkownikowi idealnie dostosować telefon do swoich potrzeb. Dodatkowo, Chińczycy mają dostęp do sklepu z aplikacjami Tianyi space, a Motorola stworzyła także firmowy - SHOP4APPS. Smartfon dysponuje oczywiście modułem Wi-Fi i wbudowanym GPS, jest też klient e-mail POP3/IMAP4/Exchange, wsparcie dla grafiki 3D i Flash 10.2, jak również bezpośrednie łącza do oferowanych przez operatora China Telecom usług, jak np. 189 E-mail czy Tianyi Video. Dzięki temu, że w modelu tym zaimplementowano obsługę standardów GSM jak i CDMA, możliwe będzie korzystanie z tego modelu właściwie na całym terytorium Państwa Środka i dostęp do sieci obu wiodących tam operatorów - China Telecom i China Mobile.

Motorola Motorola XT882
MotorolaXT882
fot: Akihabaranews

XT882 ma również parę specyficznych dodatków. Fabrycznie zainstalowano aplikację Post-it Notes, skaner wizytówek czy smart dialer. Warto też wspomnieć, że telefon - podobny nieco do Atrix 4G - będzie dostępny w dwóch odmianach kolorystycznych, zaś na obudowie przewija się motyw ósemki - liczby uznawanej przez Chińczyków za szczęśliwą. Ósemka pojawi się też w kamerze - bowiem tyle właśnie megapikseli ma jej matryca. Jest także druga kamera do wideorozmów, a miejsce na pliki zapewni wbudowana pamięć 8 GB, którą można rozbudować do 40 GB kartami microSDHC. Urządzenie dysponuje sporym, bo 4-calowym ekranem o rozdzielczości qHD. Ekran jest oczywiście dotykowy i wykonano go w technologii pojemnościowej, aczkolwiek nie podano, jakiego typu matrycę wykorzystano. Wiele wskazuje na IPS, ale to jedynie nasze domniemanie. Motorolę XT882 zasila bateria o dużej pojemności - 1880 mAh - aczkolwiek można podejrzewać, że tak rozbudowany sprzęt ma spore zapotrzebowanie na energię. Telefon niestety nie jest tani nawet jak na "światowe" warunki. Kosztuje równowartość niemal 830 dolarów.

Na postawie informacji serwisu Akihabaranews; czytane: 6920 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
UncleHo
Będzie można tanio kupić bo ponoć wielu ma przyjechać budować nam autostrady ;) A tak poważnie - telefon cacko.
.dynamic.chello.pl | 08 Jun 2011, 16:06