Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 294 marek  |  14 740 telefonów  |  192 240 opinii  |  1 054 testy  |  5 592 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

08.06.2011

Dwukartowa, dwusystemowa i dwurdzeniowa MOTO XT882

Motorola zaprezentowała nowy smartfon XT882, skonstruowany z myślą o ogromnym, chińskim rynku. Telefon ten jest pierwszym na świecie smartfonem obsługującym dwie karty SIM, systemy CDMA EV-DO/GSM oraz dysponującym dwurdzeniowym procesorem.

Motorolę XT882 wyposażono w procesor NVIDIA Tegra 2, którego każdy rdzeń taktowany jest zegarem 1GHz. Nie będzie zatem problemów z pracą wielowątkową, a zastosowanie systemu Android 2.3 Gingerbread z nakładką MOTOblur pozwoli użytkownikowi idealnie dostosować telefon do swoich potrzeb. Dodatkowo, Chińczycy mają dostęp do sklepu z aplikacjami Tianyi space, a Motorola stworzyła także firmowy - SHOP4APPS. Smartfon dysponuje oczywiście modułem Wi-Fi i wbudowanym GPS, jest też klient e-mail POP3/IMAP4/Exchange, wsparcie dla grafiki 3D i Flash 10.2, jak również bezpośrednie łącza do oferowanych przez operatora China Telecom usług, jak np. 189 E-mail czy Tianyi Video. Dzięki temu, że w modelu tym zaimplementowano obsługę standardów GSM jak i CDMA, możliwe będzie korzystanie z tego modelu właściwie na całym terytorium Państwa Środka i dostęp do sieci obu wiodących tam operatorów - China Telecom i China Mobile.
Motorola Motorola XT882
MotorolaXT882
fot: Akihabaranews

XT882 ma również parę specyficznych dodatków. Fabrycznie zainstalowano aplikację Post-it Notes, skaner wizytówek czy smart dialer. Warto też wspomnieć, że telefon - podobny nieco do Atrix 4G - będzie dostępny w dwóch odmianach kolorystycznych, zaś na obudowie przewija się motyw ósemki - liczby uznawanej przez Chińczyków za szczęśliwą. Ósemka pojawi się też w kamerze - bowiem tyle właśnie megapikseli ma jej matryca. Jest także druga kamera do wideorozmów, a miejsce na pliki zapewni wbudowana pamięć 8 GB, którą można rozbudować do 40 GB kartami microSDHC. Urządzenie dysponuje sporym, bo 4-calowym ekranem o rozdzielczości qHD. Ekran jest oczywiście dotykowy i wykonano go w technologii pojemnościowej, aczkolwiek nie podano, jakiego typu matrycę wykorzystano. Wiele wskazuje na IPS, ale to jedynie nasze domniemanie. Motorolę XT882 zasila bateria o dużej pojemności - 1880 mAh - aczkolwiek można podejrzewać, że tak rozbudowany sprzęt ma spore zapotrzebowanie na energię. Telefon niestety nie jest tani nawet jak na "światowe" warunki. Kosztuje równowartość niemal 830 dolarów.

Na postawie informacji serwisu Akihabaranews; czytane: 6582 razy.

Autor:
Adam Łukowski

Inne Aktualności

 • Kolejny dwurdzeniowy smartfon z Korei

  Kolejny dwurdzeniowy smartfon z Korei

  Kilka tygodni temu koreański Pantech zaskoczył wszystkich wprowadzając na rynek smartfon z dwurdzeniowym procesorem. Dziś jednak model Vega Racer ma już na rodzimym rynku konkurenta - jest nim model Janus firmy TAKE.

  Motorola Droid 3 - wypłynęło wideo

  Motorola Droid 3 - wypłynęło wideo

  Dokładniej wypłynęły trzy filmy instruktażowe dotyczące kolejnej edycji dosyć udanej linii smartfonów Motoroli. Warto obejrzeć na wypadek, gdyby producent interweniował na YouTube i filmiki miały zniknąć.

 • FIC sypie nowościami z Computexu

  FIC sypie nowościami z Computexu

  Tegoroczne targi Computex obfitują w premiery tabletów. Poza gigantami, swe produkty wystawiają również mniej znani producenci. Wśród nich warto zwrócić uwagę na firmę First International Computer, czyli FIC. Ten tajwański producent, choć nie cieszy się jeszcze międzynarodową renomą, pokazał parę interesujących konstrukcji.

  Nowy iOS oraz dane w chmurze Apple

  Nowy iOS oraz dane w chmurze Apple

  6 czerwca na konferencji w Hali Moscone w San Francisco szef Apple Steve Jobs zaprezentował nowy system iOS 5 i usługę iCloud.

 • Motorola Bionic w nowym kształcie

  Motorola Bionic w nowym kształcie

  - Tak przynajmniej zdają się sugerować autorzy przecieku na PhoneHK. Motorola Bionic była do tej pory modelem znanym pod nazwą kodową XT865. Jej następca o symbolu XT875 będzie większy i bardziej kanciasty.

  Apple iOS 5 złamany

  Apple iOS 5 złamany

  Przygotowanie jailbreak-a do Apple iOS 5 trwało niecałe 24 godziny. W tej chwili rozwiązanie jest jeszcze niezbyt funkcjonalne, bo urządzenie wymaga podłączenia do komputera podczas rozruchu, ale finalna wersja będzie pozbawiona tej niedogodności.

 • Nokia C2-06 Touch and Type z dwoma SIM-ami

  Nokia C2-06 Touch and Type z dwoma SIM-ami

  Nie jesteśmy do końca pewni czy nowy dual-SIM Nokii to Nokia C2-06, czy C2-02, ale rejestrujemy, że na Nokia Conversations, przy okazji artykułu o IPv6, przypadkowo wypłynęła fotka pierwszego Touch and Type z obsługą dwóch kart.

  Dwie nowości myPhone

  Dwie nowości myPhone

  Wrocławski producent telefonów komórkowych myPhone prezentuje dwie premiery - myPhone 6600 FREE i myPhone 1030 HALO. Modele te reprezentują obie rynkowe nisze, jakie próbuje opanować rodzima spółka. Mowa o aparatach dedykowanych dla seniorów oraz telefonach DualSIM.

 • Zwycięstwo z prędkością światła, czyli motorole Triumph i Photon

  Zwycięstwo z prędkością światła, czyli motorole Triumph i Photon

  Motorola nie ustaje w wysiłkach, by szybko odzyskać straconą niegdyś świetność i nieźle jej idzie. Premiera dwóch kolejnych smartfonów, Motoroli Photon 4G i Triumph świadczy o tym, że Amerykanie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

  tPad 7122 - nowy tablet z Wrocławia

  tPad 7122 - nowy tablet z Wrocławia

  Niedawno informowaliśmy o nowym produkcie wrocławskiej firmy Trak Electronic. Nie minął nawet miesiąc, a polska firma prezentuje już kolejną nowość, o znacznie szerszych możliwościach - tPad-7122.

R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1

Thumb Up

100,0% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 0,0% 

UncleHo
Będzie można tanio kupić bo ponoć wielu ma przyjechać budować nam autostrady ;) A tak poważnie - telefon cacko.
.dynamic.chello.pl | 08 cze 2011, 16:06
Wszystkich opinii: 1

Thumb Up

100,0% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 0,0% 

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu